Skip to content

Skin

Skin

Skin & Coat Support

Skin & Coat Support

Kedi ve köpeklerde farklı dermatolojik bozukluklarda pro-aktif sağaltımı destekleme amacı ile formulüze edilmiş bir yem premiksidir. Deri, tüy ve tırnak sağlığını destekler, vücuda canlılık enerji verir. Çinko ise bağışıklığı güçlendirir. Sinir ve üreme fonksiyonları için gerekli olan bir elementtir.

Broccoli
Glycyrrhiza Glabra
Pumpkin
Zinc
Biotin
Black Cumin

HEDEF ENDİKASYONLAR

  • Tüy dökülmesinin optimum seviyeye indirilmesi
  • Dermatolojik problemlerde derinin desteklenmesi
  • Parlak ve canlı tüy yapısı

Kullanım Şekli:

Kedilerde günde 1/2 tablet.
Köpeklerde her 10 kg canlı ağırlık için
günde 1 tablet.
Mamasına veya suyuna karıştırılarak verilir.

Kutu içi adet : 30 tablet

Bileşenler

Bal Kabağı / Cucurbita sp.

(2.13.2)

0,05%

Meyan kökü / Glycyrrhiza Glabra

2b

CAS 97676-23-8

0,05%

Brokoli / Brassica Oleracea

(5.7.1)

5,07%

Çörek Otu / Nigella sativa / Black Cumin

(5.38.1)

20,77%

Sarımsak Ekstraktı / Allium Sativum / Garlic Extract

2b

(4.5.1)

5,07%

Biotin / D-Biotin

(3a880)

0,51%

Kolajen / Collagen

(9.10.1)

10,13%

Ezan Çiçeği / Evening primrose / Oenothera L

(5.40.1)

1,52%

Vitaminler

Vitamin A / Retinol

(3a672a)

833 IU 

Vitamin D3 / Cholecalciferol

(3a671) 

1.000 IU

Vitamin E / DL-alfa-tokoferol

(3a700)

0,05%

İz Elementler / Trace Elements

Çinko / Zinc

(3b606)

4,05%

Duyusal Yem Katkı Aromatikler ve İştah Artırıcılar

Aromatik Bileşenler / Aromatic Ingredients

40,58%

Teknolojik Katkı Maddelerileri (Emülsifiye ve Stabilize Edici Ajanlar)

Mikrokristalin Selüloz / Microcrystalline Cellulose

E460

12,16%

İÇERİK ÖZELLİKLERİ

BAL KABAĞI       

İçeriğindeki tokoferoller, linoleik asit ve sterollerin yara iyileşmesini desteklediği, C vitamini içeriğinin ise cildin elastikiyetini ve sıkılığını korumasına yardımcı olan kolajen üretimini desteklediği bildirilmiştir. Ayrıca E vitamini, serbest radikalleri azaltarak cildi çevresel stres faktörlerine karşı koruyan güçlü antioksidanlardır. 

MEYAN KÖKÜ 

Derideki mevcut melanini dağıtmaya ve çıkarmaya yardımcı olan aktif bir bileşik olan liquiritin içerir. Melanin ve serbest radikal üretimini engelleyerek bu süreçle savaşır. İçeriğindeki glycyrrhizin, enfeksiyon önleyicidir; tahriş olmuş cilt için bir düzenleyicidir. Ayrıca bir antioksidan olarak cildimizi serbest radikallere karşı korur. 

BROKOLİ

Deri kızarıklığını ve hasarını, tedavi edilmeyen cilde kıyasla üçte birinden fazla azalttığı gözlemlenmiştir. Ekstraktın, deri hücrelerinin UV hasarıyla savaşmasına yardımcı olduğu bildirilmiştir.

ÇÖREK OTU 

Derideki yağı kontrol ederken aynı zamanda antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellik taşır. Vücuda zararlı serbest radikallerle savaşmasına yardımcı olan A, B ve C vitaminleri ayrıca cilt hücrelerini yenilemek için işbirliği yapar. Amino asitler ve yağ asitleri sayesinde, dermal yaşlanma, hormonlar ve güneş hasarından kaynaklanan koyu lekeleri giderebileceğini belirtilir.

VİTAMİN A

Deri retinoide yanıt veren önemli bir dokudur, özellikle epidermis ve dermis. Bozulmuş bağışıklık fonksiyonu üzerinde tedavi edici bir etkiye sahiptir ve gecikmiş yara iyileşmesini hızlandırır. 

VİTAMİN D

Deri hücrelerinin farklılaşması ve çoğalması başlıca işlevidir. İçeriğindeki reseptör cilt bariyeri oluşumu için kritik olan, uzun zincirli glycosylceramides işlenmesini düzenler ve cildi korur. Ayrıca bağışıklık sistemi üzerine yapılan çalışmalarda, hem T hem de B hücrelerinde olumlu etki sağladığı bildirilmiştir. Fotokoruma ve yara iyileşmesinde de görev alır.

VİTAMİN E

Yağda çözünen önemli bir antioksidandır. Serbest radikal temizleyicisi olarak hareket ederek cildi güneş ışınlarından kaynaklanan çeşitli zararlı etkilerden korur. Deneysel çalışmalar, E vitamininin antitümörojenik ve fotokoruyucu özelliklere sahip olduğunu göstermektedir.

ÇİNKO

Tıkanıklık ve çevresel etkilere bağlı cilt bariyerinin bozulmasının önlemektedir.

BİOTİN

Protein sentezindeki ve daha spesifik olarak keratin üretimindeki işlevi, sağlıklı tüy uzamasına katkısını açıklar.

KOLAJEN

Skar dokusu oluşumunda ve elastikiyetin korunmasında görev alır.

EZAN ÇİÇEĞİ

Serum IFN-γ seviyelerini arttırırken, serum IgE seviyelerinde düşüşe sebep olarak tüm hastalarda cilt lezyonlarının yaygınlığı ve kaşıntıyı belirgin şekilde azaltır. Büyük ölçüde inflamatuar olmayan atopik dermatit tipinin tedavisinde oldukça etkili olabileceği sonucuna varılmıştır.