Skip to content

Derma Cream

Derma Cream

Wound Care Cream

Wound Care Cream

Derma Cream formülasyonunda bulunan antiseptik, yangı giderici, astrenjan, antioksidan absorban  özelliklere sahip maddeler mantar ve yara iyileşmesine yardımcı olur.

HEDEF ENDİKASYONLAR

  • Kaşıntı önleyici
  • Feline akne tedavisine yardımcı
  • Bakteriyel problemlerin giderilmesine yardımcı
  • Deri tüy sağlığı desteği
  • Mantar enfeksiyonlarında tedaviye yardımcı
  • Enflamasyonun giderilmesi
  • Alerjik reaksiyon sonucu oluşmuş dermal enfeksiyonların tedavisine yardımcı
  • Yara iyileşmesini hızlandırıcı

Kullanım Şekli:

Uygulamadan önce lezyonlu bölge temizlendikten sonra yara büyüklüğüne göre yeteri kadar sabah-öğle-akşam sürülür. Uygulamaya lezyonlu bölge iyileşinceye kadar devam edilir. 

Tüp hacmi : 50 ml

İÇERİK ÖZELLİKLERİ

SU

Vücudun büyük çoğunluğunu oluşturan su dermal sağlık için çok önemlidir. Ve sağaltımda bu denge mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

GLİSERİN

Derinin nemi tutmasını sağlayan bir madde olan nemlendirici görevi görür. Derinin nemini artırabilir, kuruluğu giderebilir ve dermal yüzeyini yenileyebilir.

ÇAY AĞACI    

Anti-inflamatuar etkisiyle ağrılı ve tahriş olmuş cildi yatıştırmaya ve rahatlatmaya yardımcı olur. Araştırmalar, yağının cildin nikele duyarlılığı nedeniyle iltihabı azalttığını desteklemektedir.

BERBERİN

Eotaksin ve pro-inflamatuar sitokin ekspresyonunun inhibisyonu ve ilgili inflamatuar hücre alımı yoluyla atopik dermatit benzeri semptomları iyileştirdiğini göstermektedir. 

ÇÖREKOTU 

Derideki yağı kontrol ederken aynı zamanda antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellik taşır. Vücuda zararlı serbest radikallerle savaşmasına yardımcı olan A, B ve C vitaminleri ayrıca cilt hücrelerini yenilemek için işbirliği yapar. Amino asitler ve yağ asitleri sayesinde, dermal yaşlanma, hormonlar ve güneş hasarından kaynaklanan koyu lekeleri giderebileceğini belirtilir.

YEŞİL ÇAY

Antioksidan, anti-hyaluronidaz, anti-inflamatuar özellikleri ile önemlidir.

PANTHENOL

Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi tarafından, anti-inflamatuar özelliklere sahip bir cilt koruyucusu olarak listelenir. Cildin nemini, elastikiyetini ve dış görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir. 

MAGNEZYUM 

Ciltteki yağın dengelenmesine yardımcı olur.

BİOTİN

Cildin mukoza zarlarının korunmasına yardımcı olur. Eksikliği olduğunda, belirtilerden biri kırmızı, pullu döküntülerdir. Ayrıca sağlıklı cildi korumak için gerekli olan yağın metabolize edilmesi sürecinde çok önemli bir rol oynar.

ÇİNKO

Cilde faydaları arasında hücrelerin yenilemesi, yağ dengesi bozukluklarının tedavi edilmesi sayılabilir.

VİTAMİN E 

Yağda çözünen önemli bir antioksidandır. Serbest radikal temizleyicisi olarak hareket ederek cildi güneş ışınlarından kaynaklanan çeşitli zararlı etkilerden korur. Deneysel çalışmalar, E vitamininin antitümörojenik ve fotokoruyucu özelliklere sahip olduğunu göstermektedir.